
Trzy sprawdzone sposoby na wzmocnienie motywacji pracowników
Jedna z najtrudniejszych spraw dla współczesnego pracodawcy to motywowanie pracowników do lepszego wykonywania zadań. Na wydajność pracowników działa wiele elementów. Podstawą będzie jednak zawsze zadowolenie z tego w jakich warunkach praca jest wykonywana. Jeśli praca będzie zauważona i doceniona przez przełożonych powinno to być dla nas bardzo ważne, ponieważ dzięki temu ta motywacja będzie rzeczywiście rosła.
1. Nie bój się chwalić
W starożytności mówiono, że czyny a nie słowa. I nadal są takie dziedziny, gdzie to obowiązuje. Także w życiu zawodowym ludzie powinni pamiętać, że najważniejsze będzie to co będą w stanie zrobić,. Dostrzeganie nawet niewielkiego sukcesu przez pracodawcę może być czynnikiem, który sprawi, że uda się pracownikowi poczuć lepiej, będzie czuł się doceniony i tym samym od razu będzie rosło poczucie wartości a dalej będą się również pojawiać szanse na to, by skutecznie dobrze dla firmy pracować wyciągając ze swoich możliwości rzeczywiście jak najwięcej. To wpływa na jego poczucie wartości a jeśli to się uda pobudzić już powinna być zadowolona.
2. Nagradzaj nowocześnie
Znaną i wykorzystywana od dawna metodą motywowania będzie przygotowanie jakichś dodatkowych premii czy tez dodatkowych gadżetów dla pracowników. Pracodawcy najczęściej w okresie rocznic firmowych czy świąt przygotowują dla swoich pracowników jakieś bony i świąteczne dodatki. Okazuje się, że takie motywowanie poza finansowe dobrze się sprawdza i może dawać wielu osobom więcej pewność, gdy usłyszą dobre słowo i dostaną niewielkie upominek.
Pewnie są także takie osoby, które na taką motywację będą kręcić głową, ale możliwe, że dla wielu firm właśnie ten sposób jest najlepszy i sprawdzi się nieco lepiej niż w przypadku zwykłych finansowych dodatków, które może na początek będą dobre, ale z czasem taka motywacja okaże się złudną.
3. Twórz relacje, rozmawiaj, traktuj indywidualnie
Jeśli pracownik ma się angażować w sprawy firmy z pełnym przekonaniem musi czuć się w takiej firmie bardzo dobrze. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważna będzie zwykła rozmowa z pracownikami. Warto znaleźć na to chwilę czasu i przygotować takie możliwości, by mieć z pracownikami kontakt. Dzięki temu będzie to również opcja motywująca, ponieważ pracownik poczuje się wartościowy i zobaczy, że przełożony również ma dla niego trochę czasu. Dzięki temu będzie czuł się w firmie dobrze i będzie można mówić o tym, że panująca ta atmosfera jest taka, że wszyscy są zadowoleni z tego jak są traktowani.
V Jak przebiega proces rekrutacji? Zależy to od firmy i metod, jakimi posługuje się ona przy poszukiwaniu kandydatów do pracy. Jednak większość dużych i niektórzy mali pracodawcy mają formalny proces, który następuje po rekrutacji i zatrudnianiu nowych pracowników. Etapy procesu...
Proces 6-stopniowej rozmowy kwalifikacyjnej
V Poniżej znajduje się 6 ogólnych kroków w procesie rozmowy kwalifikacyjnej. (6 kroków procesu rozmowy kwalifikacyjnej) 1.Krótka lista Pierwszym krokiem w procesie rozmowy kwalifikacyjnej jest uzyskanie krótkiej listy kandydatów do rozmowy. Może się to wiązać z wysłaniem...
V Zidentyfikowanie grupy słuchaczy Jeśli przygotowujemy się do jakiegoś przemówienia warto sobie przemyśleć kto tak naprawdę będzie słuchaczem. Dzięki temu prezentujący może się dostosować do słuchaczy i przygotować taki język, który będzie dobrze przekazywał im informacje...