21 listopada 2016 Udostępnij

DLACZEGO MOTYWACJA JEST TAKA WAŻNA?

Jeśli zdajemy sobie sprawę z tego jak ważną kwestią jest motywowanie jednostki w realizacji zadań zespołu będziemy wiedzieć, że poszukiwanie tych nowych metod motywowania będzie bardzo ważne. Bez względu na to w jakiej działamy branży i ilu mamy pracowników problem braku motywacji zawsze może się pojawić.

Efekty motywacji

Zdając sobie sprawę z tego jak ważną rolę ma umotywowanie jednostki w realizacji zadań zespołu trzeba szukać cały czas takich metod, dzięki którym to motywowanie będzie zadowalające i przyniesie nam takie efekty, które będą naprawdę pozytywne. Motywowanie to taki element pracy, który ma znaczenie i decyduje o tym czy pracownik chce dalej być w firmie czy już nie chce być tam zatrudniony. To tak naprawdę bardzo ważny element, o którym jednak wiele osób nadal zapomina, albo tez wykorzystuje się to w zły sposób.

Dlaczego tak się właśnie dzieje?

Pracownik traktowany jest bardzo często jako jeden z elementów budowli z klocków, którego brak spowoduje, że cała struktura będzie się chwiać. Musi więc odpowiednio wypełnić swoją rolę w wyznaczonym miejscu, by wszystko się nie zawaliło. Niejednokrotnie jednak pracodawcy zapominają, że pracownik, który ma być odpowiednio wydajny powinien być również dobrze wynagradzany i to takie kwestie, które mają znaczenie i dla wielu są trudne.

Wykonywanie obowiązków

Okazuje się, że pracownicy nie zawsze czują się docenieni przez pracodawców a to bardzo ważne. Każdy zatrudniony bez względu na to jaki wykonuje zawód od czasu do czasu będzie chciał poczuć, że to co robi ma sens i że ma w pracy perspektywy do dalszego rozwoju. Dotyczy to szczególnie takich osób, które wyróżniają się pośród innych pracowników.

Doceniaj innych

Pracodawcy jednak nie zawsze chcą chwalić swoich pracowników nie chcą dawać podwyżek czy też jakichś premii, które to właśnie pokazują, że taki pracownik jest doceniony. Stały postęp pokazuje nam, że pracodawcy muszą wychodzić naprzeciw oczekiwaniom pracowników, ponieważ inaczej będą tracić tych, którzy są dla nich najbardziej wartościowi i nastawieni na rozwój. Nie można zapominać więc o tym, że motywowanie pracowników będzie bardzo ważne i praca ich musi być doceniona. Premie, dodatki, awans czy zwykłe słowa pochwały, które się pojawią sprawią, że pracownik będzie chciał dalej pracować, będzie jeszcze wydajniejszy.

Hubert Kucharski

Redakcja 4webmedia.pl