21 listopada 2016 Udostępnij

5 podpowiedzi jak motywować zespół

Jeśli chcemy odnieść sukces na rynku zewnętrznym trzeba najpierw mieć sukces wewnątrz firmy.

Bez zaangażowanych pracowników nie będzie na to szans. Menadżerom dajemy kilka sprawdzonych sposobów na to jak będzie można z siebie wykrzesać rzeczywiście maksimum potencjału oraz jak z pracowników będzie można również ten maksimum osiągnąć. Gdy w pracownikach nie będzie energii i chętnie do pracowania i dostarczenia jakości usług biznes może wiele stracić, dlatego praca nad motywacją w drużynie ma być sprawą priorytetową.

Zespół można motywować korzystając z tych pięciu sposobów:

1. Wsparciem

Wspólne wspieranie się otwartość na problemy to wielka sprawa, która daje szanse na rozwój, wzmacniać będzie poczucie wartości pośród pracowników i da możliwość pokonania trudnych sytuacji i problemów. Grupa, która wspiera się to motywator, ponieważ zachęca do przekroczenia granic i sięgania wyżej.

2. Zachęcaniem, by dzielili się pomysłami

Każdy może być autorem dobrego pomysłu, który zacznie większy projekt, zachęcenie ludzi do tego, by dzielili się swoimi pomysłami to szansa na to, że uda się ich nieco zaangażować w prace. Gdy wiedzą, że wysiłki nie idą na marne i mogą mieć dobry pomysł, który będzie w firmie przyjęty to chętniej będą nad tymi pomysłami pracować.

3. Wspieranie własności

Każdy pracownik może być „właścicielem” projektu. Można dać pracownikom konkretne zadania, które będą koordynować i odpowiadać za postępy. Taka dodatkowa odpowiedzialność to szansa na to, że nasz pracownik będzie miał poczucie, że jest rzeczywiście ważny i warto dawać z siebie wszystko.

Poczucie wartości

4. Publiczne chwalenie

Innym dobrym sposobem na motywowanie pracowników to także ich chwalenie i prywatne i publiczne. Niezależnie od tego czy będzie to email czy też dyplom podany na uroczystości podsumowującej jakiś okres zawsze taki element będzie w stanie wielu pracowników motywować do lepszej jeszcze pracy.

5. Zabawa

Drobne gry i psikusy w biurze pozwalają zbudować silne relacje. Jeśli pracuje się wśród osób bliskich, które się dobrze zna to na pewno taka praca da nam więcej radości. A jeśli będzie więcej radości to i wydajność takiego pracownika zacznie rosnąć, dlatego powinniśmy być z tego zadowoleni, że firma ma wydajnych pracowników.

Hubert Kucharski

Redakcja 4webmedia.pl