21 listopada 2016 Udostępnij

8 sposobów na skuteczne motywowanie pracowników

Pracownik, który będzie odpowiednio motywowany ma lepsze wyniki i znaczniej dba o firmę i jej interesy.

Mamy kilka metod, które mogą gwarantować skuteczne motywowanie.

1. Zawsze mam czas na rozmowę!

Pracownicy wiedzą, że będzie zawsze czas na rozmowę z szefem. Będzie można oczekiwać jego wsparcia, gdy tylko pojawi się jakiś problem .to szansa na nawiązanie pozytywnej relacji i przełamanie pewnych barier.

2. Rozumiem, że każdy ma lepsze i gorsze dni

Zrozumienie dla pracowników w niektórych sytuacjach. Każdy ma w swoim życiu lepsze i gorsze dni i będzie trzeba się z tym pogodzić. To ważne, by rzeczywiście w ten sposób traktować wszystkich i dawać im wsparcie.

3. Wynagradzam ambitnych

Jeśli ktoś od samego początku bardzo się angażuje i jednocześnie generuje dobre wyniki to dobrze będzie go pochwalić i będzie można przygotować dla niego również pewne wynagrodzenie dodatkowe. Osoby ambitne na pewno zasługują na to.

4. Staram się zmobilizować tym, którym idzie nieco gorzej

Jeśli jednak komuś idzie nieco gorzej, nie ma takich wyników, czuje pewne ograniczenia nie może to być powodem do szybkiej krytyki. Trzeba umieć pracować również z taką osobą, ponieważ w ten sposób uda się wypracować zadowalające efekty.

5. Nie czekam na efekty

Nie będziemy jedynie czekać na efekty, ale musimy stale monitorować co się dzieje w danym dziale, co robią pracownicy jakie maja możliwości i czy rzeczywiście będą w stanie coś korzystnego wypracować dla firmy.

Ambitny zespół

6. Wiem, z kim pracuję

Gromadzimy wokoło siebie pracowników, dlatego trzeba umieć ich poznać, zrozumieć, wiedzieć czym się interesują. To takie elementy, które mogą nam ułatwić zadowalającą współpracę, dlatego warto o tych kwestiach pamiętać. Warto na tyle poznać swoich pracowników, że będziemy ich znać także od strony rodzinnej czy hobbystycznej.

7. Myślę, że jestem dobry, ale nie najlepszy

Wiedza szefa jest kluczem, ale nie będzie znaczyła, że we wszystkim jesteśmy najlepsi. Szukając pracowników chcemy mieć fachowców z różnych dziedzin. Trzeba umieć ich docenić. Dlatego właśnie pewne kwestie musimy brać pod uwagę i tak nimi kierować, że te generowane wyniki będą wspólnie zadowalające.

8. Nie skreślam kogoś tylko dlatego, że myśli inaczej niż ja

Każdy ma prawo wyjawić swoje zdanie i na pewno ta umiejętność również jest cenna, dobrze jeśli pracownik to potrafi i nie będzie można go za takie umiejętności ganić. To jego prawo i nie można mu go zabierać. To, że ktoś myśli inaczej niż my nie znaczy, że od razu można go skreślać i całkowicie zapominać o tym, że on również może mieć niekiedy rację

Konrad Rogalski

Redakcja 4webmedia.pl